Signe Persson Melin Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIGNE PERSSON MELIN (född 1925), egen verkstad, 1950-/60-tal, burkar med lock, 2 st, teburk, kannor, 4 st och flaskor, delvis glaserade, märkta SP, S P-M eller Signe Persson Melin Sweden, höjd 9-15 cm
Smärre bruksslitage
576879
2018-10-28