Nils Landberg Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NILS LANDBERG (1907-1991), vaser, 2 st, Orrefors 1950-/60-tal, underfång i grågrönt, signerade Orrefors Nu 3595/1 och Orrefors Nu 3538/3, höjd ca 19 respektive 40 cm
Stora vasen med invändiga sprickor i botten
576915
2018-10-28