Matsalsbord sengustavianskt
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATSALSBORD, fanerat i valnöt, 1800-talets början, sengustavianskt, sarg med dekor av pärlstav, med två iläggsskivor à 45 cm, höjd ca 76, diameter 118 cm
Kompletterat med senare ben, slitage, fanerbortfall
576980
2018-10-03