Matsalsbord sengustavianskt

Matsalsbord sengustavianskt
Matsalsbord sengustavianskt
Matsalsbord sengustavianskt
Matsalsbord sengustavianskt
Matsalsbord sengustavianskt
Matsalsbord sengustavianskt
Matsalsbord sengustavianskt
Matsalsbord sengustavianskt

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSALSBORD, fanerat i valnöt, 1800-talets början, sengustavianskt, sarg med dekor av pärlstav, med två iläggsskivor à 45 cm, höjd ca 76, diameter 118 cm

Kompletterat med senare ben, slitage, fanerbortfall

576980

2018-10-03