Skeppsur samt barometer Schatz

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SCHATZ, skeppsur samt barometer, Tyskland, runda urhus av mässing, klockan med vit urtavla och romerska siffror, barometern med termometer, sent 1900-tal, Ø ca 18 cm

Bruksslitage, hårt sliage/färgbortfall vid urets uppdragshål, ej funktionstestade

577021

2018-10-03