René Lalique ´´Saint Marc´´ vas

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RENÉ LALIQUE, ´´Saint Marc´´ vas, 1900-talets andra hälft, formgiven 1939, gjutet, delvis opaliserant, glas med reliefdekor av duvor, modellnummer 10-934, signerad ´´LALIQUE´´, höjd ca 17 cm

Nagg på undersidan

577041

2018-10-04