Karmstolar rokoko
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, rokoko, 1700-tal, träskuren dekor, svängt ryggstöd och sarger, volutformade armlän, skuren hörndekor, bemålad i grönt och guld sitthöjd 40 cm
En med lagad rygg, senare bemålning, slitage
577104
2018-10-06