Praktfat Kina 1700-tal

Praktfat Kina 1700-tal
Praktfat Kina 1700-tal
Praktfat Kina 1700-tal
Praktfat Kina 1700-tal
Praktfat Kina 1700-tal
Praktfat Kina 1700-tal

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PRAKTFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med man under tall i underglasyrblått, taggbård i kälningen, brättet med lambrekängbård, diameter ca 54 cm

Nagg, sprickor, lagningar

577200

2018-10-04