Vas 1800-tal Iznik

Vas 1800-tal Iznik
Vas 1800-tal Iznik
Vas 1800-tal Iznik
Vas 1800-tal Iznik
Vas 1800-tal Iznik
Vas 1800-tal Iznik
Vas 1800-tal Iznik
Vas 1800-tal Iznik
Vas 1800-tal Iznik
Vas 1800-tal Iznik

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VAS, 1800-tal, osmanska riket, Iznik, keramik, polykrom dekor i emaljfärger av stiliserade blommor och växter, höjd ca 31,5 cm

Lagningar, krackeleringar, glasyrbortfall, botten med hål

577223

2018-10-11