Gunnar Cyrén ´´Nobel´´ servisglas

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GUNNAR CYRÉN, "Nobel", servisglas, 23 st, formgivna 1996, klar glasmassa, fot med förgylld dekor, Orrefors, bestående av: 7 rödvinglas, 7 cognacsglas, 9 martiniglas, delvis etikettmärkta, höjd ca 12-18 cm

Ställvis förlust av förgyllning på fötterna, bruksslitage

577238

2018-10-10