Skulptur aposteln Johannes 1700-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKULPTUR, 1700-tal eller äldre, träskuren, föreställande aposteln Johannes med kalk, attribut i form av orm saknas, spår i skikt av förgyllning, bemålning och bronsering, höjd ca 21,5 cm
Skador/avslag, bortfall/attribut saknas, färgbortfall
577257
2018-10-11