Skulptur aposteln Johannes 1700-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKULPTUR, 1700-tal eller äldre, träskuren, föreställande aposteln Johannes med kalk, attribut i form av orm saknas, spår i skikt av förgyllning, bemålning och bronsering, höjd ca 21,5 cm

Skador/avslag, bortfall/attribut saknas, färgbortfall

577257

2018-10-11