Ringar örhängen guld
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RINGAR, 3 st., isärtagbara mötande händer, 1800-tal, ostämplad, en med odlad saltvattenspärla ca 5,8 mm resp. 3 smaragder, ringstorlekar ca 16,5-17 mm, BROSCHNÅL, med odlade pärlor, ÖRHÄNGEN, 2 par+1, 18 k guld, bl a creoler, skruvsystem, ÖRHÄNGEN, 1 par, 14 k guld, odlade saltvattenspärlor ca 6 mm, skruvsystem, COLLIER, odlade vita sötvattenspärlor ca 6,8-7,2 mm, total vikt exkl. snurrebussar ca 23 g
Snurrebussar ej guld, en pärla saknas på brochnål,
577300
2018-10-20