Ringar örhängen guld

Ringar örhängen guld
Ringar örhängen guld
Ringar örhängen guld
Ringar örhängen guld
Ringar örhängen guld
Ringar örhängen guld
Ringar örhängen guld
Ringar örhängen guld
Ringar örhängen guld
Ringar örhängen guld
Ringar örhängen guld
Ringar örhängen guld

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

RINGAR, 3 st., isärtagbara mötande händer, 1800-tal, ostämplad, en med odlad saltvattenspärla ca 5,8 mm resp. 3 smaragder, ringstorlekar ca 16,5-17 mm, BROSCHNÅL, med odlade pärlor, ÖRHÄNGEN, 2 par+1, 18 k guld, bl a creoler, skruvsystem, ÖRHÄNGEN, 1 par, 14 k guld, odlade saltvattenspärlor ca 6 mm, skruvsystem, COLLIER, odlade vita sötvattenspärlor ca 6,8-7,2 mm, total vikt exkl. snurrebussar ca 23 g

Snurrebussar ej guld, en pärla saknas på brochnål,

577300

2018-10-20