Bergere Louis Seize stil

Bergere Louis Seize stil
Bergere Louis Seize stil
Bergere Louis Seize stil
Bergere Louis Seize stil
Bergere Louis Seize stil
Bergere Louis Seize stil
Bergere Louis Seize stil
Bergere Louis Seize stil
Bergere Louis Seize stil
Bergere Louis Seize stil
Bergere Louis Seize stil
Bergere Louis Seize stil
Bergere Louis Seize stil
Bergere Louis Seize stil

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BERGERE, 1800-talets mitt, Louis Seize stil, stomme i vitbemålat trä, troligen björk, skuren och delvis förgylld dekor med fleuroner och kannelerade ben, stoppad pärlspikad sammetsklädsel, lös sittplymå i dito klädsel, sitthöjd ca 46 cm

Bruksslitage

577310

2018-10-04