Bergere Louis Seize stil
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERGERE, 1800-talets mitt, Louis Seize stil, stomme i vitbemålat trä, troligen björk, skuren och delvis förgylld dekor med fleuroner och kannelerade ben, stoppad pärlspikad sammetsklädsel, lös sittplymå i dito klädsel, sitthöjd ca 46 cm
Bruksslitage
577310
2018-10-04