Spegel Lundén
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, Lago Lundén (spegelfabrikör i Stockholm 1773-1819), märkt med Stockholms hallstämpel 1793, förgylld, skuren dekor och pastellage, bemålad medaljong, ca 108x58 cm
Lagningar, smärre pastelagebortfall
577392
2018-10-04