Spegel Lundén

Spegel Lundén
Spegel Lundén
Spegel Lundén
Spegel Lundén
Spegel Lundén
Spegel Lundén

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, Lago Lundén (spegelfabrikör i Stockholm 1773-1819), märkt med Stockholms hallstämpel 1793, förgylld, skuren dekor och pastellage, bemålad medaljong, ca 108x58 cm

Lagningar, smärre pastelagebortfall

577392

2018-10-04