Waldemar Lindström Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WALDEMAR LINDSTRÖM (1875-1950), figurin, Rörstrand, 1900-talets första kvartal, porslin, i form av sittande hare, underglasyrmålad i gråbeige, rosa, svart och blågrått, stämplad Rörstrand WL, höjd ca 21,5 cm
Ett öra och en fot med mycket obetydlig glasyrnagg
577402
2018-10-28