Waldemar Lindström Modern keramik och konstglas

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

WALDEMAR LINDSTRÖM (1875-1950), figurin, Rörstrand, 1900-talets första kvartal, porslin, i form av sittande hare, underglasyrmålad i gråbeige, rosa, svart och blågrått, stämplad Rörstrand WL, höjd ca 21,5 cm

Ett öra och en fot med mycket obetydlig glasyrnagg

577402

2018-10-28