Saltkar samt skål England 1800-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SALTKAR och SKÅL, silver, 3 dlr, England, saltkar med blå glasinsats, 1800-tal, korgformad skål med blå glasinsats, Clement Cheese, London, 1829, höjd 5-19 cm, vikt 261 gram

Smärre slitage

577435

2018-10-05