Saltkar samt skål England 1800-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SALTKAR och SKÅL, silver, 3 dlr, England, saltkar med blå glasinsats, 1800-tal, korgformad skål med blå glasinsats, Clement Cheese, London, 1829, höjd 5-19 cm, vikt 261 gram
Smärre slitage
577435
2018-10-05