Monica Bratt äpple Modern keramik och konstglas

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MONICA BRATT (1913-1961), bonbonjär, Reijmyre, rubinröd glasmassa, i form av äpple, modellnummer B 611 (formgiven 1954-55), höjd ca 19 cm

Smärre slitage, locket med repor

577445

2018-10-28