Matgrupp gustaviansk stil

Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

MATGRUPP, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, 9 dlr, bestående av bord samt. 8 stolar, bordet i massiv björk, rund skiva, skuren dekor med kannelerade ben samt. fleuroner, stolarna i oljad massiv björk, skuren dekor med kannelerade ben och fleuroner, lösa sitsar klädda i blå ulltextil, bordets höjd ca 74 cm, skivans diameter ca 121 cm, stolarnas sitthöjd ca 43 cm

Medföljer gör 1+1+1 iläggsskivor, varav 1 á 30 cm, 1 á 60 cm samt. 1 med sarg á 60 cm

Bruksslitage

577478

2018-10-04