Matgrupp gustaviansk stil
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATGRUPP, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, 9 dlr, bestående av bord samt. 8 stolar, bordet i massiv björk, rund skiva, skuren dekor med kannelerade ben samt. fleuroner, stolarna i oljad massiv björk, skuren dekor med kannelerade ben och fleuroner, lösa sitsar klädda i blå ulltextil, bordets höjd ca 74 cm, skivans diameter ca 121 cm, stolarnas sitthöjd ca 43 cm
Medföljer gör 1+1+1 iläggsskivor, varav 1 á 30 cm, 1 á 60 cm samt. 1 med sarg á 60 cm
Bruksslitage
577478
2018-10-04