20 delar moderna glastallrikar från Orrefors
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ORREFORS GLASBRUK, 20 tallrikar, 2000-tal, klarglas, bestående av 8 djupa tallrikar och 12 flata tallrikar, dekor av matterade cirklar och prickar, etsad märkning Orrefors, diameter 18,5 och 29 cm
Enstaka bruksslitage
577502
2018-10-10