Manschettknappask Widerholm & Dahlberg

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MANSCHETTKNAPPASK, försilvrad gul metall, 1900-talets första hälft, Widerholm & Dahlberg, stämplad "W&D", dekor med man som kikar ned i asken, höjd ca 4.5, diameter ca 6 cm

Ställvis förlust av försilvring, bruksslitage

577523

2018-10-10