Salvador Dali torrnål med tryckt kolorering
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SALVADOR DALI (1904-1989): "Santa Lucia (Le Triomphe de la lumière)", signerad Dali, numrerad 227/450, torrnål med tryckt kolorering, tryckt på BFK Rives, editerad av Galerie Börjeson, Malmö, 1974, ca 90 x 63 cm
LITTERATUR: Michler/Löpsinger 640(a)
577546
2018-10-04