Relief med suren dekor av bataljscen

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RELIEF, trä, Kina, 1900-tal, rektangulär form, med skuren, genombruten dekor av bataljscen, bemålad i rött samt förgylld, ca 44x30 cm

En figur är lös med gamla lagningar, ställvis torrsprickor, sannolikt ommålad, slitage

577552

2018-10-10