Georg Suttner - "Budbäraren"

Georg Suttner -
Georg Suttner -
Georg Suttner -
Georg Suttner -
Georg Suttner -
Georg Suttner -

Klubbat för:

3 000 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

GEORG SUTTNER (1922-2014), "Budbäraren", signerad Suttner, olja på duk, ca 54x70 cm

Tillhör tema-auktionen "Georg Suttner - Den Svenska Modernismens Röda Tråd"

Zustandsbeschreibung

Obetydligt färgbortfall, smärre krackelyr

577570

2018-10-13