Dosa silver rokoko
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DOSA, silver, svensk rokoko, otydlig mästarstämpel, årsstämpel 1761, rund med musselformat lock, invändigt förgylld, botten med ägarmonogram samt årtalsgravyr: C.W.F 1761. diarmeter ca 7 cm höjd ca 3,5 cm
Bruksslitage
577576
2018-10-06