Dosa silver rokoko

Dosa silver rokoko
Dosa silver rokoko
Dosa silver rokoko
Dosa silver rokoko
Dosa silver rokoko
Dosa silver rokoko
Dosa silver rokoko
Dosa silver rokoko
Dosa silver rokoko
Dosa silver rokoko
Dosa silver rokoko
Dosa silver rokoko
Dosa silver rokoko
Dosa silver rokoko

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DOSA, silver, svensk rokoko, otydlig mästarstämpel, årsstämpel 1761, rund med musselformat lock, invändigt förgylld, botten med ägarmonogram samt årtalsgravyr: C.W.F 1761. diarmeter ca 7 cm höjd ca 3,5 cm

Bruksslitage

577576

2018-10-06