Georg Suttner - Figurkomposition

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GEORG SUTTNER (1922-2014), polykrom figurkomposition, signerad Suttner, olja på duk, ca 73x60 cm

Tillhör tema-auktionen "Georg Suttner - Den Svenska Modernismens Röda Tråd"

577614

2018-10-13