Georg Suttner - "Solnedgång vid Lelångens sjö"

Georg Suttner -
Georg Suttner -
Georg Suttner -
Georg Suttner -
Georg Suttner -
Georg Suttner -

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GEORG SUTTNER (1922-2014), "Solnedgång vid Lelångens sjö", signerad Suttner, olja på duk, utställningsetikett a tergo, ca 27x33 cm

Tillhör tema-auktionen "Georg Suttner - Den Svenska Modernismens Röda Tråd"

Mindre krackelyr

577626

2018-10-13