Kräftservis
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRÄFTSERVISDELAR, 13 dlr, glas, Johansfors, 1900-talets andra hälft, handmålad dekor av kräftor och sjögräs, bestående av karaff, 6 ölglas och 6 snapsglas, karaffens höjd 20 cm, glasens höjd 12,5-13 cm.
En ölglas med en nagg, karaffen saknar propp. bruksslitage
577638
2018-10-10