Kräftservis

Kräftservis
Kräftservis
Kräftservis
Kräftservis
Kräftservis
Kräftservis
Kräftservis
Kräftservis
Kräftservis
Kräftservis
Kräftservis
Kräftservis
Kräftservis
Kräftservis

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KRÄFTSERVISDELAR, 13 dlr, glas, Johansfors, 1900-talets andra hälft, handmålad dekor av kräftor och sjögräs, bestående av karaff, 6 ölglas och 6 snapsglas, karaffens höjd 20 cm, glasens höjd 12,5-13 cm.

En ölglas med en nagg, karaffen saknar propp. bruksslitage

577638

2018-10-10