Knivar 19 st gaffel skedar tång silver
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATKNIVAR, 9 st., GAFFEL, svensk spetsig modell, SMÖRKNIVAR, 4 st., modell Olga FRUKTKNIVAR, 4 st., slätt skaft, MATKNIVAR, 2 st., dekor av mussla och sköld, STRÖSKED, SKED, KAKTÅNG, SKEDSKAFT med benblad, fruktknivar Helsingborg 1830-tal, skedskaft Georg Jensen Köpenhamn 1929
slitage skador
två smörknivsskaft saknar stämplar
olika tillverkare 18-1900-tal
benskeden skadad
577706
2018-10-15