Knivar 19 st gaffel skedar tång silver

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATKNIVAR, 9 st., GAFFEL, svensk spetsig modell, SMÖRKNIVAR, 4 st., modell Olga FRUKTKNIVAR, 4 st., slätt skaft, MATKNIVAR, 2 st., dekor av mussla och sköld, STRÖSKED, SKED, KAKTÅNG, SKEDSKAFT med benblad, fruktknivar Helsingborg 1830-tal, skedskaft Georg Jensen Köpenhamn 1929

slitage skador
två smörknivsskaft saknar stämplar
olika tillverkare 18-1900-tal
benskeden skadad

577706

2018-10-15