Prakturnor med lock och sockel i porslin

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

PRAKTURNOR, 1 par, med lock och sockel, 1900-tal, porslin, modellerad polykrom dekor av putti och blommor samt målad dekor av figurer och ströblommor, höjd ca 72 cm

Enstaka nagg på blommor
Bär märklning, troligen dock ej Dresden

578028

2018-10-13