Oscar Björk olja på pannå

Oscar Björk olja på pannå
Oscar Björk olja på pannå
Oscar Björk olja på pannå
Oscar Björk olja på pannå
Oscar Björk olja på pannå
Oscar Björk olja på pannå
Oscar Björk olja på pannå
Oscar Björk olja på pannå
Oscar Björk olja på pannå
Oscar Björk olja på pannå
Oscar Björk olja på pannå
Oscar Björk olja på pannå

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

OSCAR BJÖRK (1860-1929): Parklandskap, signerad Oscar Björk, olja på pannå, 48x63 cm

UTSTÄLLD
Prins Eugen & Oscar Björk-utställningen, Liljevalchs Konsthall, Stockholm, 1929, katalognr 8

PROVENIENS
Direktör Edvard Berger, Halmstad

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

578144

2018-10-23