Matsalsgrupp

Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp
Matsalsgrupp

Klubbat för:

1 200 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

MATSALSGRUPP, 8 dlr, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, fanérade i mahogny, bestående av: matbord, 6 stolar och buffé, stolarnas sitthöjd ca 44 cm, mått bord, höjd ca 75, 140x100, 3 iläggsskivor á ca 46 cm medföljer, buffé, höjd ca 89, 188x46 cm

Zustandsbeschreibung

Ställvis solblekta, bruksslitage, mindre repor och märken

578163

2018-10-06