Torsten Palm oljemålning

Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TORSTEN PALM (1885-1934): Stilleben, monogramsignerad, olja på pannå, 15x19 cm

PROVENIENS: utställd i Tosrsten Palms Minnesutställning på Nationalmuséum 1945, tillhörande Dir. Gösta Olson, grundare av Svensk-Franska Konstgalleriet

Skador, färgbortfall

578251

2018-10-06