Torsten Palm oljemålning
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TORSTEN PALM (1885-1934): Stilleben, monogramsignerad, olja på pannå, 15x19 cm
PROVENIENS: utställd i Tosrsten Palms Minnesutställning på Nationalmuséum 1945, tillhörande Dir. Gösta Olson, grundare av Svensk-Franska Konstgalleriet
Skador, färgbortfall
578251
2018-10-06