Yngve Ekström Lamino med pall och bord
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", med fotpall, bok, Swedese, formgivningsår 1956, klädsel i fårskinn, brännmärkt, sitthöjd ca 33 cm, PELARBORD, Swedese, design Yngve Ekström, 3-delad fot, diameter ca 46, höjd ca 49 cm
Slitage, bord med ytskador
578432
2018-10-10