Yngve Ekström Lamino med pall och bord

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", med fotpall, bok, Swedese, formgivningsår 1956, klädsel i fårskinn, brännmärkt, sitthöjd ca 33 cm, PELARBORD, Swedese, design Yngve Ekström, 3-delad fot, diameter ca 46, höjd ca 49 cm

Slitage, bord med ytskador

578432

2018-10-10