Fåtölj och fotpall "Lamino"
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM (1913-1988), fåtölj och fotpall "Lamino", Swedese, stomme av skiktlimmad bok, klädda med grått fårskinn, nackkudde klädd med svart läder, fotpallens höjd ca 50, längd 63, bredd 47 cm, fåtöljens höjd 101 och sitthöjd 40 cm
Trä med slitage och mindre repor, fårskinn delvis med något smuts, fårskinnet under sitsen med smärre skador
578454
2018-10-10