Fåtölj och fotpall "Lamino"

Fåtölj och fotpall
Fåtölj och fotpall
Fåtölj och fotpall
Fåtölj och fotpall
Fåtölj och fotpall
Fåtölj och fotpall
Fåtölj och fotpall
Fåtölj och fotpall
Fåtölj och fotpall
Fåtölj och fotpall
Fåtölj och fotpall
Fåtölj och fotpall

Klubbat för:

6 000 SEK

6 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM (1913-1988), fåtölj och fotpall "Lamino", Swedese, stomme av skiktlimmad bok, klädda med grått fårskinn, nackkudde klädd med svart läder, fotpallens höjd ca 50, längd 63, bredd 47 cm, fåtöljens höjd 101 och sitthöjd 40 cm

Trä med slitage och mindre repor, fårskinn delvis med något smuts, fårskinnet under sitsen med smärre skador

578454

2018-10-10