Fåtöljen Karin av Bruno Mathsson

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BRUNO MATHSSON (1907-1988), fåtölj "Karin", Dux, 1980-tal, stomme av förkromat stålrör, klädd med beige linneklädsel, sitthöjd ca 40 cm

Bruksslitage, ställvis lite kraftigare, armstöd med smärre hål i tyget

578483

2018-10-10