Fåtöljen Karin av Bruno Mathsson
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON (1907-1988), fåtölj "Karin", Dux, 1980-tal, stomme av förkromat stålrör, klädd med beige linneklädsel, sitthöjd ca 40 cm
Bruksslitage, ställvis lite kraftigare, armstöd med smärre hål i tyget
578483
2018-10-10