Silver fiskspade och skedar
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SILVER, 7 dlr, tidigt 1800-tal, bestående av: fiskspade stämplad London 1806, 6 st skedar stämplade Johan Christian Hintze, Ystad 1820, längd ca 20,5-30,5 cm, vikt ca 445 g
Åldersslitage, fiskspaden med smärre bristning undertill
578530
2018-10-10