Silver fiskspade och skedar

Silver fiskspade och skedar
Silver fiskspade och skedar
Silver fiskspade och skedar
Silver fiskspade och skedar
Silver fiskspade och skedar
Silver fiskspade och skedar
Silver fiskspade och skedar
Silver fiskspade och skedar
Silver fiskspade och skedar
Silver fiskspade och skedar

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SILVER, 7 dlr, tidigt 1800-tal, bestående av: fiskspade stämplad London 1806, 6 st skedar stämplade Johan Christian Hintze, Ystad 1820, längd ca 20,5-30,5 cm, vikt ca 445 g

Åldersslitage, fiskspaden med smärre bristning undertill

578530

2018-10-10