Otte Sköld oljemålning
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OTTE SKÖLD (1894-1958): "Nature morte med krabba sparris och kritpipa", signerad Otte S., olja på pannå, ca 32,5 x 25 cm
Proveniens: utställd under Otte Skölds minnesutställning i Moderna Muséet 1959, har tillhört konstnärens hustru Sigrid Olsson
Krackelyr, skador
578552
2018-10-10