Otte Sköld oljemålning

Otte Sköld oljemålning
Otte Sköld oljemålning
Otte Sköld oljemålning
Otte Sköld oljemålning
Otte Sköld oljemålning
Otte Sköld oljemålning

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

OTTE SKÖLD (1894-1958): "Nature morte med krabba sparris och kritpipa", signerad Otte S., olja på pannå, ca 32,5 x 25 cm

Proveniens: utställd under Otte Skölds minnesutställning i Moderna Muséet 1959, har tillhört konstnärens hustru Sigrid Olsson

Krackelyr, skador

578552

2018-10-10