Ivar Ålenius-Björk bronsskulptur
Valmis
2018-10-10
578572
| Korkein tarjous | 3 600 SEK |
| Arviointi | 2 000 SEK |
IVAR ÅLENIUS-BJÖRK (1905-1978): Mansporträtt, brons, monogramsignerad IÅ-B och daterad 1946, gjutarmärkt Herman Bergman Fud, på sockel, höjd ca 39 cm