Byrå senbarock av Johan Hugo Fürloh
Valmis
2018-10-10
578709
| Korkein tarjous | 48 000 SEK |
| Arviointi | 15 000 SEK |
BYRÅ, stockholmsarbete i senbarock, av Johan Hugo Fürloh (mästare i Stockholm 1724-1745), signerad JHF på bakstycket, fanerad med valnöt, bronsbeslag, konturerad form, utdragbar skrivskiva, rundade hörn klotformade facetterade benavslut, höjd 84,5, 128x64 cm, nyckel finns
Sprickor, ett lås senare, slitage, renoverad