Stolar gustaviansk stil
2018-10-10
578739
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
STOLAR, 4 st, gustaviansk stil, stomme i bemålat trä med skuren dekor av hörnfleuroner, kannelerade ben, lösa stoppade sitsar, daterade 1931, sitthöjd ca 47 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage