Skirvbord
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKRIVBORD, 1800-talets början, fanerad med mahogny, lister och beslag i mässing, uppsats med lådinredning, höjd 103, 128x84 cm
PROVENIENS:
Familjen Hermelin, Gripenbergs slott
Slitage, skador, maskstungen, nyckel saknas, blekt
578776
2018-10-10