Skirvbord

Skirvbord
Skirvbord
Skirvbord
Skirvbord
Skirvbord
Skirvbord
Skirvbord
Skirvbord
Skirvbord
Skirvbord
Skirvbord
Skirvbord

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SKRIVBORD, 1800-talets början, fanerad med mahogny, lister och beslag i mässing, uppsats med lådinredning, höjd 103, 128x84 cm

PROVENIENS:
Familjen Hermelin, Gripenbergs slott

Slitage, skador, maskstungen, nyckel saknas, blekt

578776

2018-10-10