Skrivbord sengustavianskt
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SKRIVBORD, fanerat i mahogny, omkring år 1800, sengustavianskt, troligen stockholmsarbete, uppsats med dragjalusi och bakomliggande låd- och fackinredning, sarg med tre lådor, beslag i mässing, höjd ca 76-114 cm, 139x75 cm, nyckel (1) medföljer
Smärre slitage, kompletterat, restaurerat
578873
2018-10-11